Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: carcasa termostat

carcasa termostat

cine imi zice si mie un cod pentru o carcasa termostat sau unde pot gasi una. imi trebuie doar simpla pt k mi s-a stricat un filet la surub si nu gasesc decat cu toate accesoriile incluse !si mereu imi picura antigelul ...un golf 4, 2001, 1,4.16v, motor AHW

Membru Junior alex_tm_vw's Avatar
    Maşina
    VW
    Model
    golf
    Motorizarea
    1.6
    Locaţie
    Timisoara

Răspuns: carcasa termostat

acolo sunt 2 bucati, flansa mare care are si sonde si furtune sau partea ce acopera efectiv termostatul. banuiesc ca iti trebuie doar parte ce acopera termostatul (032 121 121 J). in caz contrar cea mare vine doar cu totul si iti trebuie sa stii si seria de motor cand cumperi

read the rulez wob kenny's Avatar
    Maşina
    VW
    Model
    Mk3
    Motorizarea
    1.6
    Locaţie
    Magazin Piese - TM

Ce anume de aici , daca sa stricat vreun filet clar nu aici ci la corpul pe care intra termostatul .
    Attached Images Attached Images
    MAGAZIN PIESE / IMPORTATOR LUBRIFIANTI AUTO :http://vwclub.ro/showthread.php/2765...149#post352149

read the rulez wob kenny's Avatar
    Maşina
    VW
    Model
    Mk3
    Motorizarea
    1.6
    Locaţie
    Magazin Piese - TM

Sau asta
    Attached Images Attached Images
    MAGAZIN PIESE / IMPORTATOR LUBRIFIANTI AUTO :http://vwclub.ro/showthread.php/2765...149#post352149

Incepator
    Maşina
    Seat
    Model
    Toledo
    Motorizarea
    1,6 16 v 106 CP
    Locaţie
    Craiova

Cum putem evita stricaciuni la schimbarea termostatului ? Degripant ? De ce se strica piesele respective ?

Membru Senior armando_16V's Avatar
    Maşina
    VW
    Model
    Golf GTI
    Motorizarea
    2,0 16v
    Locaţie
    Timisoara

Re: carcasa termostat

pai de vechime la o perioada trebuie schimbat si el, materialul care lucreaza oboseste etc ....alea originale tin mai mult decat aftermarket oricum

Membru Junior rossivalent's Avatar
    Maşina
    VW
    Model
    golf 4
    Motorizarea
    1,4 16v
    Locaţie
    bucuresti

salut kezqa eu am shimbat termostatul recent cateva luni nu mai stiu exact si am cumparat si capacul ala de care ai nevoie tu ca mush daca potzi cumpara suruburile separat si parca a costat 25 ron sau ceva de genu ti e iti trebuie cum este in nr 1 pe la kennyc2 ca si eu am caelashi motor ca tine (aa si inca ceva sa te uiti si la garnitura aia sa ii pui una noua ca aia veche este mai turtita )

Membru Marius1982's Avatar
    Maşina
    VW
    Model
    Golf MK4
    Motorizarea
    ALH
    Locaţie
    Timisoara

In manual scrie ca se recomanda la vreo 4(nu tin minte exact) ani si carcasa termostatului.
    Ai 1.8T, veri sugaci, rs-uri sau alte acareturi, deci existi!

merci kennyc. a doua imagine e buna ! ca am gasit la un magazin de auto dar ala nu stia care model imi trebuie mie si eu nici atat ! la mine nu m-ai merge filetul ca sa prin capacul, cel din prima imagine!
    apropo eu nici macar nu aveam garnitura acolo , merci ca mi-ai zis

Am si eu probleme tot cu caracasa termostat ...am un Golf4 1.4 16v an 2001...probelma care este termostat so facut franjuri in interior si in acelasi timp o spart garnitura(flansa) care este pe blocu motot si singura solutie sa iau carcasa termostat dar e greu de comandat piesa pentru ca seria de motar la mine este AXP nu AXW ira modelu din poza este pentru golf3 nu golf4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks